Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

CZY WARTO ZAMONTOWAĆ WIDEO WIZJER CYFROWY DO DRZWI?

Nasi potencjalni Klienci bardzo często pytają nas, czy warto zamontować wideo wizjer cyfrowy w miejsce tradycyjnego? Co oferuje takie urządzenie i jakie ma zalety?

Odpowiedź właściwie jest prosta – tak, zdecydowanie warto.

Uzasadnienie natomiast zależeć będzie od grupy i oczekiwań Klientów.

Czym różni się wideo wizjer do drzwi od tradycyjnego wizjera optycznego montowanego standardowo w drzwiach zewnętrznych?

Różnic jest oczywiście kilka, nie mniej – podstawowa funkcja obydwóch typów urządzeń jest właściwie ta sama – zanim otworzysz drzwi upewnij się, kto za nimi stoi.

Wizjer optyczny (potocznie zwany judaszem czy kuklokiem) zapewnia podgląd przy określonym minimalnym natężeniu oświetlenia na zewnątrz drzwi wejściowych. Możemy, w dużym zniekształceniu optycznym, zobaczyć kto jest naszym ewentualnym gościem. I to właściwie wszystko.

Wizjer cyfrowy, wyposażony jest co najmniej w kamerę wideo i monitor – dzięki temu spełniona jest funkcja podglądu. Dodatkowo jednak wizjer cyfrowy oferuje wiele funkcji niedostępnych dla rozwiązań tylko optycznych.

Wideo wizjer, w zależności od wersji może m.in. udostępniać:

  • wygodny podgląd otoczenia za drzwiami na dużym ekranie (co najmniej 3,5”),
  • funkcję dzwonka polifonicznego,
  • podgląd w warunkach niedostatecznej widoczności (niezależnie, czy na zewnątrz drzwi włączone jest oświetlenie czy nie, użytkownik wewnątrz zwykle ma czytelny, wyraźny obraz – dzięki funkcji „nocnego widzenia”),
  • rejestrację zdjęć (w niektórych modelach również nagrań wideo) osób, które nas odwiedziły,
  • automatyczne uruchomienie (modele wyposażone w detekcję ruchu) dzwonka i / lub rejestracji zdjęć,
  • transmisję radiową sygnału (modele wyposażone w transmiter FM umożliwiają ustawienie monitora wyświetlającego obraz zza drzwi w dowolnym miejscu mieszkania,  
  • rozmowę drogą radiową (modele wyposażone w funkcję interkomu umożliwiają prowadzenie rozmowy z osobą za drzwiami bez konieczności ich otwierania).

Wizjery cyfrowe poprawiają zdecydowanie komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza osób starszych i dzieci.

 

Więcej informacji na temat oferowanych przez naszą firmę produktów, w tym dane techniczne oraz instrukcję obsługi można znaleźć na stronie internetowej: www.elmic.pl/elektronika/wideodomofony/

Oferowane przez nas urządzenia można również kupić w naszym sklepie internetowym.

Zapraszamy do naszego sklepu:  www.elmic.pl/sklep/wideo-domofony-c-6.html

www.elmic.pl/sklep/wideo-wizjery-do-drzwi-c-5.html

 

 

 

Be Sociable, Share!