Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

CZY DLA LED WYMAGANA JEST SPECJALNA INSTALACJA ELEKTRYCZNA?

Nie, żarówki LED współpracują z tradycyjnymi instalacjami elektrycznymi, zgodnie z zakresem napięć zawartych na opakowaniu.

Jednakże – nie wszystkie żarówki LED przystosowane są do współpracy ze ściemniaczami światła. Informacje o takiej współpracy zawarte są na opakowaniu lub specyfikacji technicznej. W przypadku instalacji elektrycznej wyposażonej w ściemniacze światła upewnij się, że kupowany produkt może z nimi współpracować. Warto również sprawdzić jakie jest minimalne obciążenie prądowe użytego ściemniacza (często zapominamy, że diody LED podczas pracy wymagają niewielkiego obciążenia prądowego).

Ponadto – w przypadku podłączenia przewodu fazowego bezpośrednio do żarówki, niektóre modele żarówek LED mogą żarzyć się z minimalnym natężeniem światła. Rozwiązaniem może być podłączenie przewodu fazowego do włącznika.

Podobne zjawisko może wystąpić w przypadku, gdy włącznik wyposażony jest w podświetlenie. Tutaj rozwiązaniem może być usunięcie diody podświetlającej włącznik, bądź wymiana włącznika na model bez podświetlenia. 

Be Sociable, Share!