Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

BARWA ŚWIATŁA BIAŁEGO

Barwa światła wyrażona w kelwinach (K), zgodnie z PN-EN 12464-1:

  • T < 3300 K – barwa „ciepła biała”
  • 3300 < T < 5300 K – barwa „neutralna biała”
  • T > 5300 K – barwa „zimna biała”

Barwa „ciepła biała” – jest to barwa najbardziej zbliżona do barwy światła emitowanego przez zwykłe żarówki wolframowe (ok. 2500 K) lub żarówek halogenowych (ok. 3000 K). Tworzy przyjemne światło, najbardziej odpowiednie dla warunków mieszkaniowych. Dla Użytkowników, którzy do tej pory użytkowali zwykłych żarówek do oświetlenia mieszkań, oświetlenie LED o barwie ciepłej będzie najlepszym wyborem, należy przy tym zwrócić również uwagę na strumień światła dobieranej żarówki – im większa wartość, tym jaśniej świeci żarówka.

Barwa „neutralna biała” – to barwa światła najbardziej zbliżona do „teoretycznej bieli”. Kolorystyka przedmiotów oświetlonych światłem neutralnym jest najbardziej zbliżona do naturalnej. Oświetlenie tej barwy pasuje do nowoczesnych pomieszczeń.

Barwa „zimna biała” – barwa z dominantą barwy niebieskiej, najbardziej zbliżona do naturalnego oświetlenia przy bezchmurnej pogodzie. Kolorystyka pobudza do działania, dzięki czemu oświetlenie nadaje się do wszelkich obiektów biurowych, handlowych, produkcyjnych, etc. Światło o tej kolorystyce zapewnia największą ostrość widzenia, polecane jest zatem do oświetlania stanowisk pracy. Niezbyt często stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych.

Be Sociable, Share!