Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

Żarówka reflektor ELMIC XH6628 – spotlight 3W

Reflektor typu „spotlight” – model oferowanej przez nas żarówki zastępującej halogenowe reflektory kierunkowe. Jest to model z średniej „półki cenowej” – oferujący dobrej jakości wykonanie, w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz emitowanego światła. Elementy świetlne to wysokiej jakości diody mocy (HIGH POWER LED), które w połączeniu z układem soczewek emitują skupioną wiązkę świetlną, kąt emisji światła – ok. 30 st.  Jest to produkt świetnie nadający się do wszelkiego rodzaju lamp biurowych, stołowych, łazienkowych, etc., gdzie ważne jest podświetlenie punktowe. Doskonale również sprawdzi się w oświetleniu typowo sufitowym, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej ilości punktów świetlnych.

Pomimo dobrej jakości wykonania oraz zapewnienia odpowiednich parametrów światła, model charakteryzuje się bardzo przyjazną ceną.

W subiektywnym odczuciu – bardzo dobry zamiennik żarówek kierunkowych o mocy ok. 25 W, w wielu zastosowaniach dobrze zastąpi również mocniejsze żarówki, zwłaszcza w przypadku, gdy użytkownikowi zależy na bardziej dyskretnym oświetleniu.

W przypadku barwy ciepłej (ok. 3000 K) reflektorki zapewniają bardzo przyjemne, intensywne, skupione światło, doskonale nadające się do pomieszczeń przeznaczonych zarówno do odpoczynku, jak i codziennych czynności domowych (kuchnia, łazienka).

 W przypadku barwy zimnej (ok. 6400 K) emitowane światło świetnie nadaje się do intensywnej pracy, reflektor sprawdzi się zarówno jako światło typowo wspomagające pracę lub czytanie tekstów (w przypadku zastosowania w oprawach biurkowych), jak i oświetlenie sufitowe w pomieszczeniach biurowych.

Żarówka występuje w najpopularniejszych mocowaniach – dla napięcia sieciowego 230V żarówka występuje z mocowaniami E27, E14 oraz GU10.

Dla napięcia bezpiecznego DC 12 V – żarówka występuje z mocowaniem GU5.3 (MR16).

Żarówka charakteryzuje się niewielką emisją ciepła, organoleptycznie – używaną przez wiele godzin żarówkę można bezpiecznie i bez narażania się na emisję ciepła dotknąć i wymienić.

Żarówka ELMIC XH 6628 stanowi bardzo dobrą bazę źródła światła LED przy wielopunktowym oświetleniu. Może stanowić ciekawą alternatywę dla opraw typu „downlight”.

Solidna i sztywna obudowa aluminiowa zapewnia dobrą ochronę elementów świetlnych, optycznych i zasilacza, a przy okazji zapewnia również wymagany poziom chłodzenia.

Ze względu na otwartą budowę aluminiowej części obudowy żarówki oraz brak uszczelnień – żarówka nadaje się do pracy wyłącznie w pomieszczeniach. W zastosowaniach zewnętrznych narażenie na oddziaływanie warunków atmosferycznych, przede wszystkim kondensację wilgoci – spowoduje gwałtowne zużycie oraz niebezpieczeństwo zwarcia, a co za tym idzie – również pożaru.

 

Więcej informacji technicznych o opisywanym typie żarówki można znaleźć na naszej stronie internetowej:

www.elmic.pl/led/zarowki-led/xh-6628/

Opisywaną żarówkę można również zakupić w naszym sklepie internetowym:

www.elmic.pl/sklep/zarowki-reflektory-led-c-1_3.html

Be Sociable, Share!