Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

ODPORNOŚĆ LOKALIZATORÓW GPS NA WSTRZĄSY I WARUNKI ZEWNĘTRZNE CZYLI JAK PRAWIDŁOWO ZAMONTOWAĆ LOKALIZATOR GPS

Należy pamiętać, że lokalizatory GPS to najzwyklejsze urządzenia elektroniczne, które zawierają szereg niewielkich elementów elektronicznych oraz wykonane są z tworzyw sztucznych, szkła i metalu. Są to produkty generalnie delikatne, które można uszkodzić stosując niewielką siłę.

W związku z powyższym – urządzenia przenośne należy użytkować w sposób odpowiedzialny, nie narażając ich na uderzenia, emisję wilgoci czy temperatur.

Z kolei lokalizatory przeznaczone do samochodów należy zamontować trwale do elementu konstrukcyjnego lub wyposażenia pojazdu, w sposób uniemożliwiający swobodne przemieszczanie, wibracje czy uderzenia o elementy pojazdu.

Urządzenia powinny być zamontowane w wewnętrznej części pojazdu, nie narażonej na temperaturę, penetrację wilgoci czy uderzenia mechaniczne.

Podczas montażu należy zwrócić uwagę by urządzenie nie było:

  • Łatwo dostępne (w przypadku kradzieży, złodziej nie powinien zorientować się, że w pojeździe został zamontowany lokalizator),
  • Ekranowane (wszelkiego rodzaju elementy metalowe – np. maska, dach, klapa bagażnika, grodź, etc. – mogą wytłumiać sygnał radiowy GPS / GSM, a w konsekwencji uniemożliwiać poprawną pracę urządzenia),
  • Położone luźno na innych elementach pojazdu (w przeciwnym razie podczas jazdy mogą dochodzić z miejsca montażu pewne odgłosy, stuki, etc., a po jakimś czasie urządzenie może zostać uszkodzone),
  • Narażone na ostre krawędzie (dotyczy przede wszystkim przewodów, które w takich miejscach mogą być narażone na przecieranie, co w konsekwencji może doprowadzić do wyłączenia lub uszkodzenia urządzenia).

W przypadku urządzeń przeznaczonych do zastosowań specjalnych, np. samochody terenowe przystosowane do brodzenia w głębokiej wodzie, łodzie, quady, przyczepy, etc., należy wybierać urządzenia o hermetycznej budowie (IP 55) lub wyższe. Jeśli jednak dane urządzenie nie jest hermetycznie zabezpieczone, jako dodatkowe zabezpieczenie – urządzenie należy zamontować w hermetycznym pojemniku wykonanym z tworzywa sztucznego (do tego celu można wykorzystać hermetyczne puszki elektryczne).

Na naszej stronie prowadzimy również formę poradnika, gdzie staramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania przez Użytkowników i Klientów – pytania i odpowiedzi dostępne są pod adresem:

www.elmic.pl/elektronika/lokalizatory-gps/gps-pytania-i-odpowiedzi/

Wszystkie oferowane urządzenia można również zakupić w naszym sklepie internetowym:

www.elmic.pl/sklep/lokalizatory-gps-c-21.html

Be Sociable, Share!