Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

JAKOŚĆ DOSTĘPNYCH ŹRÓDEŁ / LAMP LED

W Internecie krąży wiele opinii o jakości markowych i nie markowych źródeł światła LED.

Oczywiście – jakość wykonania wyrobu jest bardzo ważna, zwłaszcza w przypadku tak złożonego i często używanego wyrobu jak domowe źródło światła wykonanego w oparciu o technologię LED.

W tym miejscu nie będziemy próbowali nikogo przekonywać, że najtańsze znaczy najlepsze – absolutnie nie. Ale pytanie czy najdroższe znaczy najlepsze? Wiele przykładów z rynku również tej tezie przeczy.

W przypadku doboru i zakupu źródeł światła, zwłaszcza przeznaczonych do użytku domowego – najważniejszy jest komfort użytkowania wyrobu. Jego wygląd schodzi tak naprawdę na plan dalszy. Dla wielu Konsumentów również mniejsza trwałość (nawet dwukrotnie) wyrobów nie markowych przy kilkukrotnie niższej cenie może być również akceptowalna.

Nieprawdą jest również, że psują się tylko tanie, nie markowe wyroby. Markowe wyroby psują się również, czasem nawet częściej. W tym przypadku istotne są warunki gwarancji i ich egzekwowalność. Inna sprawa, że wiele usterek oświetlenia w ewidentny sposób jest zawinione przez użytkowników, którzy nie wiedzą, jak należy traktować źródła światła LED.

Wydaje się, że dla końcowego Konsumenta najważniejsze aspekty jakościowe źródła światła to komfort użytkowania oraz korzystny współczynnik jakość / cena.

Za jakość często trzeba więcej zapłacić – to fakt niezaprzeczalny.

Pamiętać również należy, że w przypadku wielu markowych produktów znaczącym elementem składowym ceny jest szeroko pojęty marketing, nie wiele mający wspólnego z rzeczywistą jakością wyrobu.

Przedstawiciele wielkich koncernów oświetleniowych szeroko nas informują, że „Warto pamiętać, że nie markowe lampy LED mogą nas bardzo rozczarować”. Pytanie co tak naprawdę bardziej rozczaruje Klienta – uszkodzenie nie markowej żarówki za 15 zł czy uszkodzenie markowej za 150 zł?

Oczywiście – jest również druga strona medalu. Za przysłowiową „złotówkę” również nie należy oczekiwać „jakościowego cudu”.  Jeśli cena wyrobu oscyluje znacznie niżej niż przeciętna cena rynkowa, to również należy zachować daleko idącą ostrożność. Producenci również szukają oszczędności, konsekwencją których jest ograniczona jakość wyrobu.

Czy rzeczywiście najistotniejszym kryterium sprzedaży powinna być wyłącznie cena?

Nie mniej, każdy Klient to sam niech rozsądzi …

Wypada tylko życzyć udanych zakupów.

 

Przy okazji zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym:

www.elmic.pl/sklep/zarowki-reflektory-led-c-1_3.html

Be Sociable, Share!