Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

Żarówka reflektor ELMIC XH008

Najpopularniejszy, a przy okazji również najtańszy model oferowanej przez nas żarówki zastępującej halogenowe reflektory kierunkowe. Jest to model typowo „budżetowy”. Zewnętrzny wygląd nie jest być może zbyt efektowny, występują pewne braki w jakości wykończenia, co na szczęście jest rekompensowane jakością światła i przyjazną ceną.

W subiektywnym odczuciu – bardzo dobry zamiennik żarówek kierunkowych o mocy ok. 25 W, w wielu zastosowaniach dobrze zastąpi również mocniejsze żarówki, zwłaszcza w przypadku, gdy użytkownikowi zależy na bardziej dyskretnym oświetleniu.

Użyte elementy świetlne to wysokiej jakości diody typu HPL (High Power LED), emitujące wysokiej jakości światło. Zastosowane zostały 3 diody o mocy 1 W każda.

W przypadku barwy ciepłej (ok. 3000 K) zapewniają bardzo przyjemne, niezbyt intensywne światło, doskonale nadające się do pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku. W przypadku barwy zimnej (ok. 6400 K) emitowane światło świetnie nadaje się do spokojnej pracy, a w przypadku zastosowania w oprawach biurkowych – doskonale również nadaje się do precyzyjnej pracy manualnej bądź typowo biurowej.

Żarówka występuje w najpopularniejszych mocowaniach – dla napięcia sieciowego 230V żarówka występuje z mocowaniami E27, E14 oraz GU10.

Dla napięcia bezpiecznego DC 12 V – żarówka występuje z mocowaniem GU5.3 (MR16).

Żarówka charakteryzuje się niewielką emisją ciepła, organoleptycznie – używaną przez wiele godzin żarówkę można bezpiecznie i bez narażania się na emisję ciepła dotknąć i wymienić.

Żarówka ELMIC XH 008 stanowi bardzo dobrą bazę źródła światła LED przy wielopunktowym oświetleniu.

Solidna i sztywna obudowa aluminiowa, pomimo drobnych mankamentów estetycznych, zapewnia dobrą ochronę elementów świetlnych, optycznych i zasilacza, a przy okazji zapewnia również wymagany poziom chłodzenia.

Ze względu na otwartą budowę aluminiowej części obudowy żarówki oraz brak uszczelnień – żarówka nadaje się do pracy wyłącznie w pomieszczeniach. W zastosowaniach zewnętrznych narażenie na oddziaływanie warunków atmosferycznych, przede wszystkim kondensację wilgoci – spowoduje gwałtowne zużycie oraz niebezpieczeństwo zwarcia, a co za tym idzie – również pożaru.

 

Więcej informacji technicznych o opisywanym typie żarówki można znaleźć na naszej stronie internetowej:

www.elmic.pl/led/zarowki-led/xh-008/

Opisywaną żarówkę można również zakupić w naszym sklepie internetowym:

www.elmic.pl/sklep/zarowki-reflektory-led-c-1_3.html

Żarówka reflektor spotlight ELMIC XH 008

Be Sociable, Share!