Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

MONITORING GPS, CZYLI TANIE URZĄDZENIA LOKALIZACYJNE.

Czy monitoring pojazdów za pomocą urządzeń lokalizacyjnych GPS musi być drogi? Kosztowny?

Jednoznacznej odpowiedzi pewnie łatwo nie znajdziemy. Zwłaszcza, że zaraz podniosą się głosy, że kto tanio kupuje, ten dwa razy płaci. Otóż – niekoniecznie.

Tak naprawdę, wiele zależy od potrzeb końcowego użytkownika. I jego zaangażowania w proces monitoringu pojazdów, co z kolei wynika wprost z przeznaczenia urządzeń.

Jeśli wymagamy od usługodawcy szeregu usług dodatkowych poza udostępnieniem informacji o lokalizacji – to koszty abonamentowe mogą być znaczące, zwielokrotniane przez liczbę monitorowanych pojazdów.

Ale wielu przedsiębiorców nie wymaga specjalistycznych usług. Dla wielu przedsiębiorców transportowych i innych podmiotów wykorzystujących pojazdy istotne jest minimalizowanie kosztów obsługi urządzeń.

Jeżeli podstawową funkcją urządzenia będzie np. udostępnienie wiedzy dyspozytorowi pojazdów lub prezentacja historii przebiegów dla ułatwienia działań księgowych – śmiało można zainwestować środki w rozwiązania nie wymagające dodatkowych opłat abonamentowych.

W takim wypadku tak naprawdę istotny będzie wybór dobrej jakości urządzenia (tak by przez długi okres czasu pracowało bezawaryjnie) oraz wybór odpowiedniej propozycji z oferty firm telekomunikacyjnych (dla podstawowych zastosowań wystarczą karty prepaid’owe, w przypadku dużych ilości transmitowanych danych – warto rozważyć ofertę kart telemetrycznych).

Biorąc to wszystko pod uwagę realny koszt użytkowania „taniego” systemu monitoringu może zamknąć się kwotą ok. 100 zł rocznie (biorąc pod uwagę koszty transmisji danych oraz licencji na dostęp do platformy internetowej).

Jak widać, nie zawsze tani znaczy gorszy. Czasem warto zainwestować nieco własnej pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami udostępnianej przez nas platformy internetowej (oprogramowanie online). Dzięki urządzeniu zainstalowanemu w testowym samochodzie będziecie Państwo mogli się zapoznać z pełną funkcjonalnością urządzenia i oprogramowania oraz sprawdzić, czy urządzenie spełnia Państwa oczekiwania.

Więcej informacji o platformie internetowej

www.elmic.pl/elektronika/lokalizatory-gps/gpsyeah/

Więcej informacji na temat lokalizatorów GPS / GSM można znaleźć na stronie:

www.elmic.pl/elektronika/lokalizatory-gps/

 Zapraszamy również do naszego sklepu:  

www.elmic.pl/sklep/lokalizatory-gps-c-21.html

 

Lokalizator samochodowy ELMIC TR06

 

Ekran wyznaczania dozwolonego obszaru w oprogramowaniu online ELMIC – lokalizacja GPS

Be Sociable, Share!