Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

KĄT ŚWIECENIA ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA LED

Przy doborze źródeł LED należy zwrócić uwagę m.in. na kąt świecenia źródła i dobrać odpowiedni dla naszych potrzeb.

Kąt emisji źródła światła:

> 180 ° – osiągany przez żarówki o sferycznej bądź cylindrycznej budowie elementu osłonowego, żarówki o takim kącie są odpowiednie dla tradycyjnych opraw z kloszami, żyrandoli i innych, gdzie wymagana jest dookólna emisja światła.

120-180° – zakres osiągany przez żarówki o półsferycznej budowie elementu osłonowego, odpowiedni do opraw umieszczanych w pomieszczeniach, gdzie nie jest wymagana dookólna emisja światła, nie ma jednak wymogu kierunkowego oświetlenia – odpowiedni do pomieszczeń z ograniczoną liczbą punktów świetlnych.

60-120° – zakres osiągany przez żarówki kierunkowe, stosowany w pomieszczeniach niskich (o wysokościach 2.2-2.4 m), by uzyskać równomierny poziom oświetlenia, ilość punktów świetlnych należy dobrać odpowiednio do kąta świecenia wybranego źródła LED.

45-60° – zakres osiągany przez żarówki kierunkowe, stosowany w pomieszczeniach o wysokości ok. 2.6-2.8 m, by uzyskać równomierny poziom oświetlenia, ilość punktów świetlnych należy dobrać odpowiednio do kąta świecenia wybranego źródła LED.

30-45° – zakres osiągany przez żarówki kierunkowe, stosowany w pomieszczeniach dla pomieszczeń wysokich (o wysokości powyżej 3.0 m) by uzyskać równomierny poziom oświetlenia, ilość punktów świetlnych należy dobrać odpowiednio do kąta świecenia wybranego źródła LED, wymagane mocniejsze źródła światła dobrane odpowiednio do wymogów pomieszczenia.

Be Sociable, Share!