Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

CZY URZĄDZENIA LOKALIZACYJNE GPS MOŻNA ZAGŁUSZAĆ?

Niestety – lokalizatory GPS  to urządzenia wykorzystujące do pracy fale radiowe, które niestety nie są odporne na działanie szeregu czynników zewnętrznych. Na rynku są dostępne nawet specjalne urządzenia, które służą do zagłuszania urządzeń GPS i / lub GSM.

W przypadku zagłuszania sygnału, urządzenie nie pracuje prawidłowo. W zależności od typu urządzenia zakłócającego pracę – urządzenie nie będzie pobierało danych o lokalizacji z systemu GPS i / lub nie będzie transmitowało danych GSM lub będzie pokazywało błędne odczyty.

Z punktu widzenia nadzorującego – pojawi się informacja o niedostępnym statusie pojazdu bądź przebywaniu pojazdu w miejscu, gdzie np. nie ma takiej możliwości.

Jeżeli takie informacje pojawią się przy użytkowaniu pojazdu przez naszego pracownika – użytkownik nadzorujący pracę będzie posiadał informację o braku dostępności urządzenia. Może być to podstawa do wyciągnięcia konsekwencji służbowych.

Trudniejsza sytuacja występuje w momencie, gdy urządzenie lokalizacyjne służy również jako zabezpieczenie antykradzieżowe. Niestety – złodzieje pojazdów często korzystają z tego rodzaju urządzeń do zakłócania sygnałów GPS / GSM. Trudno jest zabezpieczyć pojazd przez dokładnie zaplanowaną kradzieżą. Natomiast na pewno będzie to doskonałe narzędzie w przypadkach nieuprawnionego użycia pojazdu – kradzieże samochodu nie zawsze są realizowane przez zorganizowane grupy przestępcze.

Warto również pamiętać o nie informowaniu złodzieja o użytkowaniu tego typu zabezpieczenia. Każda naklejka z informacją o użytych zabezpieczeniach przeciw kradzieżowych jest doskonałą informacją dla złodzieja jak ma się do kradzieży przygotować.

 

Na naszej stronie prowadzimy również formę poradnika, gdzie staramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania przez Użytkowników i Klientów – pytania i odpowiedzi dostępne są pod adresem:

www.elmic.pl/elektronika/lokalizatory-gps/gps-pytania-i-odpowiedzi/

Wszystkie oferowane urządzenia można również zakupić w naszym sklepie internetowym:

www.elmic.pl/sklep/lokalizatory-gps-c-21.html

Więcej informacji o ofercie skierowanej do biznesu można znaleźć tutaj: www.elmic.pl/uslugi/

W przypadku zainteresowania szerszą współpracą – prosimy o kontakt elmic@elmic.pl

przygotujemy wówczas dla Państwa kompleksową ofertę.

 

Lokalizator przenośny ELMIC GT30B

 

Przykładowa mapa z lokalizacją urządzenia / osoby / pojazdu Lokalizatory ELMIC

Be Sociable, Share!