Okazje.info.pl
Pobieranie danych...

CO TO JEST GPS?

GPS to skrót od angielskiej nazwy Global Positioning System, którą nazywany jest amerykański system nawigacji satelitarnej. W warstwie kosmicznej, system składa się z kilkudziesięciu satelitów, w warstwie naziemnej – z szeregu urządzeń nadawczych, kontrolnych, monitorujących oraz – z urządzeń użytkowników.

W największym skrócie jest to system pozwalający naziemnym urządzeniom końcowym na weryfikację danych lokalizacyjnych w postaci współrzędnych geograficznych (szerokość i długość geograficzna). Te dane pozwalają na lokalizację urządzenia w terenie. Mając do dyspozycji odpowiednie mapy – można wg wskazań urządzenia prowadzić nawigację.

System – poza zastosowaniami militarnymi, do których powstał – świetnie nadaje się do nawigacji morskiej, lądowej (zarówno samochodowej jak i turystycznej) czy lotniczej.

Poza nawigacją stosowany jest również we wszelkiego rodzaju urządzeniach namierzających, śledzących, monitorujących. Jest to również świetne narzędzie wspomagające np. prace geodezyjne.

Dokładność pomiaru lokalizacji, w zależności od warunków oraz otoczenia, wynosi ok. 10-15 m. W zastosowaniach cywilnych jest to wystarczająca dokładność. W przypadku zastosowań militarnych – informacja generalnie jest tajna, a w przypadku zastosowań geodezyjnych (przy wspomaganiu przez naziemne stacje bazowe – w Polsce dokładność wynosi ok. 5 cm).

Firma nasza oferuje szereg urządzeń wykorzystujących do codziennej pracy technologię GPS.

Są to przede wszystkim samochodowe i przenośne lokalizatory GPS / GSM, które wykorzystywane są do monitoringu pojazdów i osób.

Więcej informacji odnośnie urządzeń znaleźć możecie Państwo tutaj: 

www.elmic.pl/elektronika/lokalizatory-gps/

Samochodowy lokalizator GPS GSM ELMIC CONCOX GT06N

Be Sociable, Share!